В рамках проекту про Шанків Яр відбувся семінар

6 вересня, поблизу урочища Шанків Яр в селі Хрінники на Демидівщині відбувся семінар під назвою «Використання історичної спадщини у формуванні культурного простору громади».
Учасниками заходу стали історики, археологи, дослідники Волині, представники ОТГ Рівненської області, вчителі історії та місцеві мешканці, яким не байдужа історія рідного краю.

Семінар на Демидівщині розпочався із вступного слова Віктора Іщука, Демидівського селищного голови, Сергія Щербатюка – голови ГО «Сприяння розвитку села» та Михайла Шелепа, радника з питань децентралізації Рівненського ЦРМС.

Згідно програми семінару першим був виступ Сергія Щербатюка, начальника відділу економічного розвитку, інвестицій та регуляторної діяльності Демидівської селищної ради, голови ГО «Сприяння розвитку села» на тему «Культурна економіка: складова розумної стратегії розвитку громади».

Тетяна Яцечко-Блаженко, дослідниця історії Волині з міста Луцька, журналістка та учасниця проекту, розповіла присутнім про те, як історико-культурна спадщина може стати гарним ресурсом розвитку ОТГ Демидівського району. Вона розповіла про важливі архітектурні пам’ятки, історичні факти, які можуть стати справжнім брендом цього регіону.

Продовжив захід Іван Рудянин, доцент кафедри археології, давньої та середньовічної історії України Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, кандидат історичних наук. Тема його доповіді звучала як «Дослідження урочища Шанків Яр студентами факультету історії, політології та національної безпеки СНУ імені Лесі Українки». Розповідь була ілюстрована багатим фото матеріалом про розкопки в урочищі Шанків Яр.

Одним із учасників проекту про урочище Шанків Яр є також Антон Панікарський, заступник директора ДП «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України, археолог Волині. Тема його дуже фахової доповіді торкнулась питань дослідження, захисту та популяризації археологічних пам’яток навколо Хрінницького водосховища.

Наступним виступаючим був Леонід Галабуз, директор НІМЗ «Поле Берестецької битви». Він розповів гостям семінару про проблеми збереження і розбудови Національного історико-меморіального заповідника “Поле Берестецької битви”.

Остання доповідь семінару була присвячена краєзнавчому екскурсу на розкопки в Шанковому Яру. Віталій Ткач, заступник голови ради Міжрегіональної громадської наукової організації «Дубенський археологічний осередок» також розповів про обробку каменю і виготовлення знарядь носіями межановицької культури за матеріалами поселень у Хрінниках.

Проект «Історичні екскурси в урочищі Шанків Яр» реалізується громадською організацією «Сприяння розвитку села» за підтримки Українського культурного фонду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *