Храм в селі Дубляни 100 років тому

В Австрійському державному архіві містяться унікальні фотографії, які можуть пролити світло на історію багатьох населених пунктів Демидівщини. 

Дуже часто військові фотографи в роки Першої світової війни окрім військ, укріплень, зброї та техніки фотографували волинські міста та села, їх мешканців і що особливо цінно пам’ятки архітектури. 
По таких кадрах можна по крупицях відтворити вигляд не одного храму, архітектурної споруди чи навіть цілої вулиці. Більшість фото в архіві в Відні мають підписи, проте не завжди точні, дуже часто зустрічаються помилки та похибки.

Іконостас храму в Дублянах

В Австрійському державному архіві довгий час знаходилось два фото із підписом «населений пункт Люблями», проте ніхто не міг знайти відпдвіника до напису. Фото відклали до кращих часів. Пізніше стало відомо, що фотограф допустив граматичну помилку в підписі і вказав замість Дубляни Люблями. Мова ж йшла про Дубляни Демидівського району.

Два фото з Дублян в папці знаходились поміж світлинами сіл Рогізне Демидівського району Рівненської області та Кисилин Локачинського району Волинської області. 

При перегляді сучасних фото храмів Демидівського району, виявилось, що на столітньому фото зображено існуючий храм Святого Миколая в селі Дубляни Демидівського району та іконостас.

З історії храму відомо, що зведений він був в 1849 році, по проекту, який був затверджений в 1838 році. З 1855 до 1867 року богослужіння в храмі не велись через пошкодження, яке з’явилось внаслідок помилки будівництва. Можливо ремонт відкладали через відсутність коштів. В 1867 році була проведена реконструкція храму та відновлені богослужіння. В цей час з’являється кам’яна огорожа. 

Приємно, що церква збереглась до наших часів і може стати цікавим туристичним об’єктом в рамках маршрутів релігійного та паломницького туризму по пам’ятках Демидівського району. Фотографії храму датуються 9 жовтня 1915 року. 

Джерело фото: Österreichisches Staatsarchiv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *